Merhaba, keşfedelim mi?

“Dünyayı dolaşın. Görebileceğiniz bütün rüyaların en muhteşemi!”
– Ray Bradbury

“Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder.” – Goethe

Memleketimiz Çanakkale'nin tüm dünyada reklamını yapmak ve bu toprakların değerlerini daha iyi tanıtabilmek için şirketimizin ismini Truva Kenti'nin bilinen ilk ismi olan "Wilusa" koyduk. Truva antik kentinin batı medeniyetleri tarafından kurulmadığını, aslında Asyadan gelen doğu medeniyetleri tarafından kurulduğunun ispatı antik eserlerde geçen "Wilusa" kelimesidir, ismidir. Biz de Çanakkale'li bir tur firması olarak, bölgemizin reklamını yapmak ve yerel turizmimizi desteklemek amacıyla "Wilusa" ismini kullandık. "Wilusa" bir Çanakkale değeri ve markasıdır...

Ahmet ÇELİK
Wilusa Tur

2.400+
Operasyon
150.000+
Mutlu Kaşif


Bizi Tanıyın

"2006'dan günümüze ufuk çizgisinin ötesinde!"

Wilusa Tur adını, Truva’nın Hititler dönemindeki ismi olan Wilusa'dan almaktadır.
 
Wilusa, yüksek standartlarda hizmet sunan, hevesli, genç, profesyonel rehber kökenli bir ekip tarafından yönetilmektedir. Wilusa, resmi olarak 2006 yılında kurulmuş olmasına rağmen, çalışanların çoğu uzun yıllar bu bölgede turizme hizmet etmiş kişilerden oluşmaktadır. Ekibimiz; Çanakkale’nin ilham verici ve anlamlı tarihi ile doğal güzelliklerini samimi bir ortamda meraklılarıyla buluşturmayı prensip edinmiştir.

Düzenli olarak Truva, Assos, Kazdağları, Bozcaada, Gökçeada, Şehitlik turları, yurt içi ve yurt dışı turlar organize etmekte, isteğe göre bu turlar İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak yapılabilmektedir. Tüm rehberlerimizin, Kültür ve Turizm Bakanlığı sertifikalı, yabancı dil bilen ve alanı tüm yönleriyle tanıyan profesyonellerden oluştuğuna emin olabilirsiniz.

Acentamızın odak noktası Çanakkale bölgesine ait turlar-geziler ve yurt içi, yurt dışı turlar ve gezilerdir. Bununla beraber, Dünya’nın her yerinden müşterisi bulunan Çanakkale merkezli acentamız, Çanakkale Merkez, Çanakkale 17 Burda AVM ve Çanakkale Biga şubeleri ile birlikte yüksek “back to back”, “incoming” potansiyeline sahip, kendi araç filosu bulunan, uluslararası bir “A” grubu seyahat acentası olmanın gurunu yaşamaktadır.